Dragon JH s.r.o. - Tepelovzdušné rozvody

Jiří Chytil JURO - Tepelovzdušné rozvody

Firma JURO Vám nabízí unikátní možnost jak spojit příjemné s užitečným. Nechte naše krbová kamna přinést do Vašeho domova atmosféru pohody a tepla rodinného krbu a zároveň je využijte k efektivnímu vytopení celého domu. Všechna kamna je možné připojit na teplovzdušné rozvody o průměru 80-250 mm dle typu a přání, které přivedou teplo do každé místnosti Vašeho domova.

Teplovzdušný rozvod je realizován pomocí hliníkových flexi trubek (tzv. Semivaců) a popř. krbových ventilátorů, které pracují na principu odsávání teplého vzduchu z mezipláště krbu a jeho následném rozvodu do ostatních místností. Pokud chcete rozvádět vzduch samotíží (bez pomoci ventilátoru) může být potrubí maximálně 5 m dlouhé a to za předpokladu vedení vždy směrem nahoru. V případě že použijete ventilátor, který umístíte ve vzdálenosti max.1 m od krbové vložky, může být rozvod dlouhý až 30 m. Záleží však na typu a výkonu ventilátoru jaký zvolíte.


Dragon JH s.r.o. - Tepelné rozvody

Průtok: 350 - 550 m
Počet vývodů: 3 - 8
Nasávání: průměr 125 - 150 mm
Vývod: průměr 125 - 150 mm
Příkon: 90 W - 0,48 A - 230 V mono
Počet otáček: 1500 / min
Váha: 13 kg
Termostat nastavitelný: od 0°C do 90°C
Šířka: 370 mm
Hloubka: 330 mm
Výška: 360 mm
Tepelná ochrana motoru: do 200°C


Dragon JH s.r.o. - Tepelné rozvody

Při návrhu rozvodu od krbu byste si měli dopředu rozmyslet, zda krb bude sloužit na vytápění celého domu, nebo zda tento typ vytápění bude sloužit pouze jako doplňkové. A to z toho důvodu, aby jste měli dostatečně výkonnou krbovou vložku. Z krbové vložky dále rozvádíme vzduch za pomocí potrubí do ostatních místností. Pokud budete rozvádět vzduch samotíží (bez pomoci ventilátoru) může být potrubí maximálně 5 m dlouhé a to za předpokladu vedení vždy směrem nahoru. V případě, že použijete ventilátor, který umístíte ve vzdálenosti maximálně 1 metr od krbové vložky, může být rozvod dlouhý až 30 m, záleží však na typu a výkonu ventilátoru. Výdechy na rozvodu se umístí maximálně 30 cm nad podlahou, aby teplý vzduch nevířil prach na podlaze. U rozvodů doporučujeme zachovat stejný průměr jako u ventilátoru (nejčastěji používané průměry jsou 100, 125, 150 a 160 mm) a vedlejší větve rozvodu dělat pokud možno co nejkratší.Více také na www.inkomo.cz


Máte-li zájem o bližší informace o teplovzdušných rozvodech a jejich instalaci u Vás doma, neváhejte a kontaktujte nás!